همتی

همتی: فروش بیمه‌نامه با نرخ غیرفنی، هنر نیست

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه فروش بیمه نامه با نرخ غیرفنی و کمتر از قیمت تمام شده و فنی هنر نیست تاکید کرد که شرکت‌های بیمه نباید برای ورشکستگی با یکدیگر رقابت کنند.

به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی رییس کل بیمه مرکزی در نشست خود با مدیران عامل شرکت‌های بیمه ضمن اشاره به عملکرد شش ماهه صنعت بیمه در سال جاری، از همراهی و احساس مسوولیت مدیران شرکت ها در کنترل و اصلاح روند فروش بیمه شخص ثالث و وضعیت ذخایر فنی لازم برای خسارت‌های معوق قدردانی کرد.

وی با اشاره به رشد سریع خسارت‌های بیمه‌های تکمیلی درمان و فاصله گرفتن هزینه‌های پوشش‌های درمانی از حق بیمه‌های آن، خواستار توجه جدی شرکت‌های بیمه به این بخش مهم از پرتفوی صنعت بیمه و کنترل آن شد.

رییس کل بیمه مرکزی نرخ شکنی برای جذب پرتفوی درمان را پاشنه آشیل جدی صنعت بیمه دانست و از مدیران عامل شرکت‌های  بیمه خواست در این خصوص با تدبیر بیشتری عمل کنند.

همتی ضمن تاکید بر کنترل مداوم توانگری مالی شرکت‌های بیمه و پیگیری افزایش توان مالی صنعت بیمه برای افزایش ظرفیت قبول و نگهداری ریسک اعلام کرد؛  بزودی آئین نامه حاکمیت شرکتی در شرکت های بیمه در دستور کار شورای عالی بیمه قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه فروش بیمه نامه با نرخ غیرفنی و کمتر از قیمت تمام شده و فنی هنر نیست؛ تاکید کرد: شرکت های بیمه نباید برای ورشکستگی با یکدیگر رقابت کنند، لذا به خاطر حمایت از حقوق بیمه گذاران در جایی که احساس کنیم توان مالی یک شرکت بیمه برای ایفای تعهدات در حال تحلیل است حتما ورود کرده و محدودیت‌هایی بر آنها اعمال خواهیم کرد.

همتی ضمن اشاره به اینکه در جهت منافع بیمه گذاران از رقابت سالم و سازنده شرکت‌های بیمه ای استقبال می‌کنیم، از شرکت‌های بیمه خواست با پرداخت به موقع و سریع خسارت به مردم به توسعه بیمه در کشور کمک کنند.

گفتنی است در این جلسه مدیران عامل شرکت های بیمه دیدگاههای خود را در مورد مسائل و مشکلات صنعت بیمه مطرح و پیشنهادات لازم را ارائه کرده و در این مورد با رئیس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =