همتی

همتی: با مالیات بر ارزش افزوده بیمه‌ها مخالفیم

رییس بیمه مرکزی می‌گوید به شدت با مالیات بر ارزش افزوده بر روی بیمه‌ها مخالف است.

عبدالناصر همتی -رییس بیمه مرکزی- با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه معاون اول رییس جمهور گفته بود با مالیات بر ارزش افزوده بیمه‌ها مخالف است و می‌خواهند آن‌را حذف کنند گفت: مالیات بر ارزش افزوده بیمه‌ها غیرقانونی نیست باید ما لایحه‌ای به مجلس ببریم و از مجلس اجازه بگیریم تا آن‌را حذف کنیم. ما به شدت مخالف مالیات بر ارزش افزوده در بیمه هستیم چرا که روی نرخ بیمه تاثیر گذار است در حالی که ما می‌خواهیم فرهنگ بیمه را توسعه و نفوذ بیمه را افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: نیاز داریم نرخ بیمه تعدیل شود و همین موضوع حدود ۹ درصد نرخ بیمه را تعدیل می‌کند. علاوه بر ما وزیر اقتصاد هم با مالیات بر ارزش افزوده روی بیمه‌ها مخالف است باید در این مورد مجوزی بگیریم و پروسه‌اش طی شود.

 همتی در پاسخ به اینکه چه زمانی می‌خواهید این موضوع را به مجلس ببرید، اظهار کرد: زمان این موضوع با خداست.

مدیرعامل بیمه مرکزی با پاسخ به اینکه آیا در صورت اینکه دیه افزایش پیدا کند نرخ بیمه‌ها هم بالاتر خواهد رفت و باید الحاقیه‌ای به آن‌ها افزوده شود یا خیر، گفت: من راجع به دیه نمی‌دانم که افزایش خواهد یافت یا خیر، تصمیم این موضوع با قوه قضائیه است اما اگر قیمت دیه افزایش یابد بیمه‌نامه‌های جدید بر مبنای قیمت جدید دیه صادر خواهند شد اما آن بیمه‌نامه‌هایی که قبلا صادر شده‌اند تا پایان دوره بیمه‌شان اعتبار خواهند داشت.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دو =