بنز

در وانفسای افزایش قیمت‌ها، بیمه ثالث ارزان شد

برای اولین‌بار قیمت یک محصول بیمه‌ای در ایران کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، همزمان با گران شدن فراگیر اقلام در بازار، اما این بار اخبار غیر رسمی از کاهش هزینه‌های مربوط به بیمه شخص ثالث خبر می‌دهند. به گفته یک مقام آگاه، مطابق با اعلام بیمه مرکزی به بیمه ایران ۵ درصد به تخفیفات بیمه شخص ثالث بیمه ایران اضافه شده که همین مساله باعث کاهش در هزینه نهایی بیمه شخص ثالث در بیمه ایران شده است.

این مقام آگاه با بیان اینکه تخفیفات فعلی با ابلاغ بیمه مرکزی صورت گرفته است، گفت که این بیمه در قانون قبلی مشمول شرایط خاص می‌شد که درقانون جدید و مطابق با ماده ۱۸ بیمه شخص ثالث این تخفیفات ۵ درصد افزایش پیدا کرده است که باعث کاهش قیمت حق بیمه ثالث می شود.

به گفته دیگر منابع آگاه، عدم اعمال این تخفیف تا پیش از این به دلیل عدم تفسیر مشترک بیمه مرکزی و بیمه ایران از ماده ۶ آیین نامه تخفیف عدم خسارت سالانه بوده است که با تفسیر جدیدی که بیمه مرکزی به عمل آورده است اعمال این تخفیف از ۲۹ خردادماه در دستور کار بیمه ایران قرار گرفته است.

تخفیف عدم خسارت یا همان‌طور که در بیمه‌نامه درج می‌شود “ت‌ع‌خ” تخفیفی است که به نسبت تعداد سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. اساس تعیین حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش مالی و بدنی مبلغ تعیین شده برای دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. هر ساله قوه قضائیه میزان مشخصی را به عنوان حق دیه کامل در ماه حرام اعلام می‌کند. در سال ۱۳۹۷ دیه کامل در ماه حرام ۳۰۸ میلیون تومان و در ماه غیر حرام ۲۳۱ میلیون تومان تعیین شده است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شانزده =