بیمه ایران نمایندگی 6761

جزییات پرداخت‌های بیمه ایران به دختران‌ “شین‌آبادی”

بیمه ایران بیش از ۵ میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان به بازماندگان و حادثه‌دیدگان آتش‌سوزی دبستان دخترانه روستای شین‌آباد پرداخت کرده است. علاوه بر این تمامی دانش آموزان مصدوم این واقعه تلخ، تحت پوشش بیمه عمر و پس‌انداز بیمه ایران قرار گرفتند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، در پی وقوع آتش‌سوزی ۱۵ آذر ۹۱ در دبستان روستای شین‌آباد پیرانشهر، این شرکت به منظور مساعدت به حادثه‌دیدگان و تسریع در پرداخت خسارت زیان‌دیدگان، دراسرع وقت به موضوع غرامت دانش‌آموزان رسیدگی و در مجموع بالغ بر ۵۲ میلیارد و ۲۷۹ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال پرداخت کرد.

براساس اعلام مدیریت بیمه‌های اشخاص شرکت سهامی بیمه ایران، از مبلغ یاد شده در مجموع معادل یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال بابت غرامت فوت ۲ نفر از دانش‌آموزان به نام‌های مرحوم سیران یگانه و مرحوم ساریا رسول‌زاده در اسفند سال ۹۱، یعنی کم‌تر از سه ماه پس از وقوع حادثه، به بازماندگان پرداخت شد(توضیح اینکه فوت یکی از دانش‌آموزان در ماه حرام و دیگری درماه غیر حرام اتفاق افتاده بود، لیکن به منظور مساعدت بیشتر، غرامت هر دو بر مبنای ماه حرام محاسبه و پرداخت شد).

همچنین بیمه ایران بابت غرامت نقص عضو و دیه و زیان‌دیدگان معادل ۴۱ میلیارد و ۴۵۹ میلیون ۹۵۰ هزار ریال خسارت پرداخت کرد.

بر اساس صدمات وارد شده، بیشترین غرامت دیه پرداختی به ترتیب معادل ۵ میلیارد و ۵۶۷ میلیون ریال، ۵ میلیارد و ۱۷۸ میلیون ریال و ۴ میلیارد و ۵۶۷ میلیون ریال در وجه سه نفر از حادثه‌دیدگان پرداخت شد و کمترین دیه پرداختی معادل ۹۱ میلیون ریال بود.

پرداخت هزینه‌های پزشکی حادثه‌دیدگان بالغ بر ۸ میلیارد ریال (بصورت سرجمع) در وجه بیمارستان‌ها از دیگر پرداختی‌های شرکت بوده است.

از سوی شرکت بیمه ایران تعداد ۲۶ فقره بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز کودکان و نوجوانان با سرمایه ۵۲۰ میلیون ریال برای هر یک از دختران حادثه‌دیده و با حق بیمه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال نیز به صورت رایگان برای این دانش‌آموزان صادر شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + چهار =