Beschütztes Hausبا مطالعه این چند سطر می توانید شناخت مختصری از بیمه آتش سوزی بیمه ایران کسب کنید.

حتما شما هم روزی چندبار صدای آژیر ماشین‌های آتش‌نشانی را می‌شنوید که با سرعت خود را به محل حادثه می‌رسانند؛ و یا هر روز خبرهایی درباره احتمال وقوع زمین لرزه در تهران را می‌شنوید.

بر اساس آمار ارائه شده سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ هزار مورد آتش‌سوزی در کشور رخ می‌دهد و به طور میانگین روزانه ۵۰ تا ۶۰ مورد آتش‌سوزی. این یعنی خطر همیشه در کمین است. یک بی‌احتیاطی بزرگسالان و یا یک بازیگوشی کودکان می‌تواند سرمایه سال‌ها تلاش شما را به خاکستر تبدیل کند.

شاید اگر کسبه #پلاسکو هم این اخطارها را جدی می‌گرفتند امروز سرمایه سال‌ها تلاشش‌شان دود نمی‌شد.

برخلاف آن‌چه شما می‌اندیشید بیمه آتش‌‌سوزی از بیمه‌های ارزان‌قیمت محسوب می‌شود و با پرداخت سالانه ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان (با توجه به متراژ ساختمان و ارزش اثاثیه) می توان یک آپارتمان مسکونی را بیمه آتش‌سوزی کرد.

تا دیر نشده اقدام کنید. حادثه هرگز خبر نمی‌کند.

نمایندگی ۶۷۶۱ بیمه ایران با ارسال رایگان بیمه‌نامه در تمام نقاط تهران آماده ارائه خدمات است.

برای تمدید یا آگاهی از قیمت بیمه آتش‌سوزی خود با ۷۷۲۸۶۷۴۴ و یا ۰۹۳۵۲۱۳۸۳۶۱ در تلگرام یا واتس آپ تماس بگیرید. هم‌چنین با تماس با ما می‌توانید تاریخ انقضای بیمه خود را در سامانه ما به ثبت برسانید تا پیش از پایان بیمه به شما اطلاع‌رسانی شود.

 

بیمه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی

در رشته آتش‌سوزی واحدهای مسکونی موضوع بیمه عبارت است از ساختمان، تأسیسات و اثاث منزل که در مقابل خطرات آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه به عنوان خطرات اصلی و “طوفان”، “سیل”، “زلزله و آتشفشان”، “ترکیدگی لوله آب”، “ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف”،‌ “مسوولیت آتش سوزی در قبال همسایگان”، “خطر سقوط هواپیما و هلی‌کوپتر و قطعات منفک شده از آن‌ها”، “سرقت اثاث و لوازم منزل” و بسیاری از خطرهای دیگر تحت پوشش قرار می‌گیرد.

واحدهای مسکونی در سراسر کشور را به دو روش انفرادی و گروهی می‌توان نزد بیمه ایران تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار داد. در بیمه‌های گروهی چنان چه تعداد واحدهای مسکونی تحت پوشش بیش از پانزده واحد باشد، ۱۰ درصد تخفیف گروهی در نرخ‌های بیمه‌ اعمال می‌شود.

رشته بیمه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی مشتمل بر ۵ زیررشته است که عبارتند از:

 • معمولی منازل مسکونی
  در این بیمه‌ بنا به درخواست بیمه‌گذار واحد مسکونی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی که به آن اشاره شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و اثاث منزل و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.
 • طرح جامع خانه و خانواده
  طرح جامع خانه و خانواده از طرح‌های همگانی بیمه ایران است که به‌عنوان یک پوشش جامع، کلیه مخاطرات ممکن در فضای مسکونی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • مسکونی طرح همگانی
  در این زیررشته، خطرهای ناشی از آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و سیل تحت پوشش قرار گرفته و حق‌بیمه سالانه آن با توجه به ارزش واحد مسکونی به‌دست می‌آید.
 • مسکونی با طرح زلزله
  زیررشته مسکونی با طرح زلزله از جمله طرح‌های ابتکاری و فراگیر بیمه ایران است که با توجه به زلزله‌خیز بودن مناطق مختلف کشور، با استقبال خوبی مواجه شده است. در این طرح، مشتری با پرداخت حق‌بیمه از پیش تعریف شده‌ای، منزل و اثاث خود را در مقابل خطرات آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه، سیل و زلزله بیمه می‌کند.
 • طرح مهر
  طرح مهر که بیمه‌های متنوع آتش‌سوزی، مسوولیت و حوادث خانه و خانواده را تحت پوشش قرار می‌دهد، برای اولین بار از ۲۰ مهرماه سال ۸۲ در بیمه ایران طراحی شد. در این طرح، بیمه‌گر بیمه‌گذار را در مقابل خطراتی چون آصا (آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار)، شخص ثالث و همسایگان، غرامت فوت و هزینه‌های پزشکی بیمه می‌کند.

 

بیمه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی

مراکز غیرصنعتی مشتمل بر کلیه فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، بنگاه‌های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتیینی، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و سایر موارد مشابه هستند.

ساختمان، تأسیسات، موجودی اثاث ثابت و دکوراسیون هر یک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و نیز کلیه خطرهای اضافی ذکر شده نزد شرکت به قیمت روز بیمه کرد.
رشته بیمه آتش‌سوزی مراکز غیر صنعتی مشتمل بر ۲ زیررشته است که عبارتند از:

  • معمولی مراکز غیرصنعتی
   در این بیمه بنا به درخواست بیمه‌گذار مرکز غیرصنعتی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی که به آن اشاره شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و تجهیزات آن و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.،
  • طرح جامع اصناف
   براساس توافق بین بیمه ایران و شورای اصناف کشور، از سال ۸۶ طرح بیمه اصناف کشور به اجرا درآمد. بر اساس این توافق، تمامی افراد عضو اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی و خانواده‌های آنان می‌توانند از بیمه تکمیلی درمان بیمه ایران استفاده کنند. براساس این طرح، خدمات درمانی اصناف و خانواده‌های آنان که از سوی بیمه تأمین اجتماعی به‌صورت کامل پرداخت نمی‌شود، تا سقف ۳۰ میلیون ریال در جراحی‌های پزشکی پرداخت می‌شود. در این طرح واحدهای صنفی دارای پروانه کسب می‌توانند پس از عقد قرارداد اتحادیه و انجمن صنفی خودشان با مراکز بیمه ایران در هر نقطه از کشور با ارائه معرفی‌نامه از اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی، خود و و خانواده‌شان را تحت پوشش قرار دهند.