کنفرانس خبری

بیمه ایران اسپانسر پرسپولیس، استقلال و تراکتور

مراسم امضا قرارداد همکاری بیمه ایران با سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی صبح شنبه در ساختمان مرکزی بیمه ایران برگزار شد.

در این جلسه تعدادی از مدیران، کادر فنی و بازیکنان این سه باشگاه و مسوولان بیمه ایران حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، در مراسم قرارداد بیمه ایران با باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی مدیران بیمه ایران و مدیران این سه باشگاه در جلسه حضور داشتند. محسن پورکیانی درباره این تفاهم‌نامه گفت: بیمه ایران به دنبال این است که ورزشکاران کشور را تحت پوشش بیمه‌ای قرار دهد و با توجه به اهمیت اقتصاد ورزش که متاسفانه در کشور ما به خوبی به آن پرداخته نشده، تلاش داریم که این اقدام را برای بهبود اقتصاد ورزش انجام دهیم.

وی توضیح داد: این قراردادی که امروز امضا می‌شود، قدمی است برای رسیدن به هدف ترویج فرهنگ بیمه و به تبع آن افزایش ضریب نفوذ بیمه کشور. امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه بتوانیم حمایت‌های خود را از سه تیم استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی انجام دهیم.

پورکیانی افزود: هر کسی بیمه‌نامه‌ای به‌جز بیمه شخص ثالث و درمان از بیمه ایران بخرد، یک کد هواداری به او داده می‌شود که از طریق سامانه ثبت بیمه‌نامه هوادار و ورود این کد هواداری جزو هواداران آن تیم ثبت می‌شود. علاوه بر این می‌تواند یک بیمه آتش‌سوزی و حوادث به طور رایگان از بیمه ایران بگیرد.

خسارت قطارهای تصادفی در محور سمنان – دامغان هنوز پرداخت نشده است

پورکیانی در حاشیه این مراسم در پاسخ به این سوال که آیا خسارت قطارهایی که چند ماه پیش در حادثه سمنان- دامغان با هم تصادف کرده بودند و بیمه‌نامه ایران داشتند، پرداخت شده است گفت: تا آنجا که اطلاع دارم هنوز کار کارشناسی‌اش تمام نشده است.

بعضی‌ از بیمه‌گزاران مربوط به پلاسکو حق بیمه پرداخت نکرده بودند

مدیرعامل بیمه ایران در پاسخ به اینکه چرا بخشنامه دولت در مورد ساختمان پلاسکو توسط شرکت‌های بیمه عملا اجرایی نشد، گفت: من از سایر سازمان‌ها اطلاعی ندارم، ولی از بعد از حادثه پلاسکو ما برای کسانی که تحت پوشش بیمه بودند، پرونده تشکیل دادیم و در مورد کوتاهی خسارت‌ها را پرداخت کردیم. تعداد محدودی از آن موارد نیاز به مصوباتی داشت که مصوبات اخذ شد و خسارت‌های آنها را نیز پرداخت کردیم.

پورکیانی در پاسخ به اینکه گزارش‌هایی رسیده که بیمه ایران هم برای تعدادی از بیمه‌نامه‌ها هنوز خسارتی پرداخت نکرده است این موضوع با صحبت‌های امروز شما کمی تناقض دارد، کمی توضیح می‌دهید، اظهار کرد: احتمالا آن موارد برای بیمه‌گزارانی بوده که بیمه‌نامه داشتند، اما حق بیمه پرداخت نکرده بودند. اگر اشتباه نکنم چهار بیمه‌نامه به این صورت وجود داشت. به جز آن چهار بیمه‌نامه بعید می‌دانم موردی داشته باشیم که پرداخت نشده باشد.

در ادامه این مراسم علی‌اکبر طاهری – مدیرعامل باشگاه پرسپولیس – گفت: بیمه امنیت خاطر ایجاد می‌کند و باید بگویم امروز شروع همکاری ما با این شرکت است و هر روز باید این فرآیند تکمیل‌تر شود. ما باید بتوانیم از تعدادی از فعالیت‌های بیمه‌ای که هر روز در ایران وارد نشده و مربوط به بخش ورزش است، استفاده کنیم.

رضا افتخاری – سرپرست باشگاه استقلال – نیز در این زمینه توضیح داد: باشگاه‌ها باید سه منبع درآمدی داشته باشند که آن سه منبع حق تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات محیطی و بلیت‌فروشی است که متاسفانه ما از هر سه منبع بی‌بهره هستیم. باید ما و بیمه ایران از امکانات یکدیگر برای پیشرفت استفاده کنیم و این قرارداد می‌تواند زمینه خوبی در این مورد باشد.

مصطفی آجرلو – مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی -نیز در این مراسم اظهار کرد: فوتبال یک اقتصاد پویا و پرمنفعت برای اهالی تجارت دارد، ولی از آنجایی که فوتبال ایران در بخش اقتصاد فعال نبوده، ما امروز مبحث اقتصادی را در فوتبال از صفر شروع کرده‌ایم و بعد از ۱۲۰ سال که این موضوع در اروپا آغاز شده، برای شروع همکاری با بیمه ایران دست همکاری دادیم. متاسفانه در ایران بخش اقتصاد با فوتبال گره نخورده است و هنوز ما در فوتبال نتوانسته‌ایم شرکت‌های بزرگ اقتصادی داشته باشیم. امیدوارم همه باشگاه‌های فوتبال ایران به این قرارداد اضافه شوند.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس که در این جلسه نیز حضور داشت، گفت: من در ایران یک خارجی محسوب می‌شوم و اینجا آمده‌ام که تجربه خود را در خدمت فوتبال خود قرار دهم. علی‌رغم موقعیتی که دارم واقعا خوشحال می‌شوم که در ایران در بخش ورزش سرمایه‌گذاری شود.

وی ادامه داد: به نظر من فوتبال فراتر از یک ورزش است و فعالیت‌های اجتماعی در راستای آن در سطح جهان بسیار بااهمیت است. باید در ورزش و سلامت روی جوانان ایران سرمایه‌گذاری شود. چرا که در ایران ورزش تنها فضایی است که می‌تواند برای جوانان یک زندگی سالم را تضمین کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 12 =