تصادف

برگه بیمه ثالث حذف شد!

بر اساس تصمیم بیمه مرکزی از اول خردادماه نسخه فیزیکی بیمه‌نامه حذف شد.

پیش از این بیمه مرکزی در بخشنامه‌ای به شرکت‌های بیمه از آن‌ها خواسته بود شرایط لازم برای ارایه خدمات بیمه‌ای بدون ارایه نسخه فیزیکی را فراهم کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، رییس کل بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه ای ابلاغ کرد که به منظور تسهیل دسترسی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات بیمه‌نامه‌های خود و ارائه خدمات بیمه‌ای به آن‌ها بدون نیاز به ارائه نسخه فیزیکی بیمه‌نامه، از ابتدای خردادماه سال جاری اقدامات چهار گانه زیر را انجام دهند:

بر اساس این گزارش دکتر غلامرضا سلیمانی در این ابلاغیه شرکت‌های بیمه‌ای را موظف کرده است تا زیرساخت‌های لازم برای دسترسی و اخذ الکترونیکی کلیه اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث صادره را با حفظ امنیت اطلاعات شخصی اشخاص، برای بیمه‌گذاران خود فراهم کنند.

رییس شورای عالی بیمه هم‌چنین به شرکت‌های بیمه ای تاکید کرده است که کلیه بیمه‌نامه‌های شخص ثالث خود را پس از دریافت کد یکتا از بیمه مرکزی ایران صادر کرده و لینک دریافت نسخه قابل چاپ بیمه‌نامه را از طریق ارسال پیامک، کد یکتا، آدرس الکترونیکی صفحه استعلام اصالت بیمه‌نامه از بیمه مرکزی ایران و نیز از آن شرکت را به بیمه‌گذاران خود اعلام کنند.

سلیمانی در این ابلاغیه اعلام کرده است که شرکت‌های بیمه‌ای کلیه فرآیندهای صدور و پرداخت خسارت بیمه‌نامه شخص ثالث از جمله فروش و تمدید بیمه‌نامه، اعمال تخفیف عدم خسارت و رسیدگی و پرداخت خسارت را بدون نیاز به ارائه بیمه‌نامه فیزیکی انجام دهند.

رییس کل بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه‌ای را موظف کرده است که این موارد را از طرق مقتضی به اطلاع بیمه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان برسانند.

این تصمیم بیمه مرکزی با اعتراض شدید انجمن‌های صنفی نمایندگان بیمه روبه‌رو شده است و این تصمیم بیمه مرکزی را در راستای حذف نمایندگان بیمه ارزیابی کرده‌اند.

هم‌چنین مشخص نیست با اجرای این طرح چگونه پلیس خودروها و موتورسیکلت‌های فاقد بیمه را شناسایی خواهد کرد و یا در هنگام خسارت چگونه می‌توان مطمئن شد که خودرو مقصر دارای بیمه معتبر است.

برای صدور بیمه خود با شماره ۰۲۱۷۷۲۸۶۷۴۴ تماس بگیرید و یا با شماره تلفن ۰۹۳۵۲۱۳۸۳۶۱ در واتس‌آپ و تگرام با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 9 =