کنفرانس خبری

اخطار بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه/ مردم در انتخاب بیمه دقت کنند

رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد که شرکت‌های بیمه فقط ۱۱ ماه دیگر وقت دارند تا سرمایه خود را به حداقل سرمایه مورد نیاز برسانند.

عبدالناصر همتی در نشست مدیران صنعت بیمه با رییس کل و هیأت عامل بیمه مرکزی گفت: باید امسال را سال توانمندی صنعت بیمه قرار دهیم. در حال حاضر که صنعت بیمه در مسیر رشد و شکوفایی قرار دارد، باید از رفتن به مسیرهای اشتباه هم‌چون وضعیت کنونی بیمه درمان تکمیلی پرهیز کرد؛ چرا که تبعات سنگینی برای صنعت بیمه خواهد داشت.

او درباره مصوبه هیأت وزیران در مورد افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه، گفت: ما تلاش خود برای کاهش میزان سرمایه اولیه شرکت های بیمه را انجام دادیم و شرکت‌های بیمه‌ای که نیاز به افزایش سرمایه دارند، فقط تا ۱۱ ماه دیگر زمان دارند و در غیر این صورت باید به فکر ادغام و یا کاهش رشته‌های فعالیت خود باشند.

وی با نابسامان دانستن نرخ‌های بیمه‌نامه درمان تکمیلی، تصریح کرد: اگر شرکت‌های بیمه در سندیکا به وحدت رویه نرسند، ما مجبور به تعیین حداقل نرخ خواهیم شد.همتی وصول مطالبات شرکت‌های بیمه را امری ضروری دانست و گفت: شرکت‌های بیمه بدون دریافت حق بیمه، نسبت به صدور بیمه‌نامه اقدام نکنند.

به نظر می‌رسد با اخطار جدی بیمه مرکزی، مشتریان باید امسال در انتخاب شرکت بیمه‌ای خود دقت کنند و از شرکت‌های معتبر بیمه‌نامه‌های خود را تهیه کنند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =