زلزله

آمار تکان‌دهنده از بیمه ساختمان‌های شهرهای زلزله‌زده

بیش‌تر مناطق غربی کشور که یک‌شنبه شب در اثر زلزله آسیب دیده‌اند، فاقد بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی، زلزله و بیمه نامه حوادث طبیعی بودند.

به گزارش ایسنا، خبرهای رسیده حاکی از این است که اکثر مناطقی که در ایران با حادثه زلزله تخریب شده‌اند هیچ بیمه نامه آتش‌سوزی، زلزله و یا حوادث طبیعی نداشتند به طوری که مدیر بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه ایران که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه دولتی در کشور است می‌گوید ارزش کل بیمه‌نامه‌هایی که تاکنون شناسایی شده، حدود ۳۰ میلیارد تومان است.

محمد رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با تعداد بیمه‌نامه‌های حادثه زلزله شب گذشته اظهار کرد: در استان کرمانشاه و در شهرهای سرپل ذهاب و جوانرود، قصر شیرین، گیلانغرب، ثلاث باباجانی، روانسر، اسلام آباد غرب و اطراف سنقر در این بخش‌ها حدود ۱۰۰۰ مورد بیمه نامه صادر کردیم که این تعداد رو به افزایش است.

وی درباره مجموعه تعهدات بیمه ایران مربوط به حادثه زلزله گفت: این تعهدات حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است. تا آن‌جا که برآورد شده در بخش روستاها بیش‌ترین خسارت را داشتیم، ولی با وجود این که تلفات حادثه دقیق اعلام نشده، تعداد آن رو به افزایش است.

مدیر بیمه‌های آتش سوزی بیمه ایران ادامه داد: در حال حاضر در آن مناطق مدیریت بحران را تشکیل دادیم و من نیز شخصا عازم استان کرمانشاه هستم. هم‌چنین ما در این استان اعلام کردیم که هر شخصی که بیمه‌نامه بیمه ایران را دارد به شعبات این شرکت رجوع کند تا پرونده خسارتی برای آن‌ها تشکیل شود.

رضایی خاطر نشان کرد: چک تمامی خسارت‌ها پس از کارشناسی در محل پرداخت می‌شود. ما انتظار داشتیم تعداد بیمه‌نامه‌ها در مناطق آسیب دیده زیاد باشد، اما از آن‌جایی که در بحث فرهنگ‌سازی بیمه ضعیف هستیم متوجه شدیم که  تعداد بیمه‌نامه‌های کمی وجود دارد.
انتهای پیام

 

نمایندگی ۶۷۶۱ بیمه ایران با ارسال رایگان بیمه‌نامه در تمام نقاط تهران آماده ارائه خدمات است.

برای تمدید یا آگاهی از قیمت بیمه آتش‌سوزی خود با ۷۷۲۸۶۷۴۴ تماس بگیرید. هم‌چنین با تماس با ما می‌توانید تاریخ انقضای بیمه خود را در سامانه ما به ثبت برسانید تا پیش از پایان بیمه به شما اطلاع‌رسانی شود.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 12 =