اگر شما به صورت آماتور یا نیمه‌حرفه‌یی ورزش می‌کنید، حتما به بیمه حوادث انفرادی نیاز خواهید داشت. این بیمه خطراتی مانند فوت، نقص عضو، از کارافتادگی دائم و کامل و نیز از کارافتادگی موقت روزانه و هزینه درمان ناشی از جراحات بدنی که در اثر حادثه در ۲۴ ساعت باشد، پوشش می‌دهد.

در بیمه حوادث خطرهای ناشی از کار و ورزش تحت شرایطی می‌تواند تحت پوشش باشد، و چنانچه بیمه‌شده‌ای در اثر مصدومیت ناشی از حادثه فوت کند، تمام سرمایه مندرج در بیمه‌نامه بدون این که چیزی از آن کسر شود تمام و کمال به کسی که نامش در بیمه‌نامه به‌عنوان “استفاده‌کننده” قید شده است، پرداخت می‌شود.

هم‌چنین در صورتی که برای فرد بیمه شده حادثه‌ای پیش آید و منجر به نقص عضو او شود، با توجه به کلی و جزیی بودن نقص عضو، غرامت پیش‌بینی شده در بیمه‌نامه به وی پرداخت خواهد شد و علاوه بر آن در صورتی که بیمه شده بر اثر وقوع حادثه دچار مصدومیت شده و برای معالجه هزینه‌ای بپردازد، هزینه درمانش مطابق عرف حداکثر تا سقف مبلغ مورد تعهد پرداخت می‌شود.

حق‌بیمه در بیمه‌نامه‌های حوادث بر اساس طبقه شغلی اکثریت افراد (۷۵% افراد) تعیین می‌شود. به این منظور ۵ گروه شغلی از کم‌خطرترین تا خطرناک‌ترین شغل تعیین می‌شود که جدول آن به شرح زیر است:

طبقه یک: این طبقه شامل اشخاصی است که دارای کار اداری و دفتری و هم‌چنین افرادی که در دفتر کار خود به عرضه خدمات می‌پردازند، می‌شود.

طبقه دوم: افرادی که علاوه بر استفاده از نیروی فکر با دست‌شان نیز کار می‌کنند لیکن کار آن‌ها با ماشین‌آلات صنعتی نخواهد بود؛ مانند پزشکان، عکاسان و انبارداران.

طبقه سوم: افرادی متخصص یا نیمه متخصص که معمولاً با ماشین‌آلات و ادوات صنعتی کار می‌کنند؛ مانند کشاورزان، رانندگان وسائط نقلیه سبک و کارگران ساختمان.

طبقه چهارم: افرادی که با ماشین‌آلات و ادوات صنعتی پرخطر کار می‌کنند و یا نوع کار آن‌ها پرخطر است؛ از قبیل کارگران صنعتی غیر ماهر، پرس‌کار فلزات، دکل‌بند و ماموران آتش‌نشانی.

طبقه پنجم: افرادی که در فعالیت روزمره خود با بیش‌ترین خطر روبه‌رو هستند؛ از جمله خلبانان و کارگران معادن زیرزمینی.

یک مثال: برای یک کارمند که حدود ۳۰ سال سن دارد و به ورزش دوچرخه‌سواری به صورت نیمه‌حرفه‌ای می‌پردازد با حق بیمه سالانه ۳۰ هزار تومان می‌توان بیمه‌ای با پوشش ۱۰ میلیون تومان فوت و نقص عضو و ۲ میلیون تومان هزینه پزشکی خرید. حق بیمه این شخص با ۱۰۰ میلیون تومان فوت و نقص عضو و ۱۰ میلیون تومان هزینه پزشکی به سالانه ۲۱۷ هزار تومان می‌رسد.

توجه داشته باشید که سرمایه هزینه پزشکی نمی‌تواند از ۱۰% سرمایه فوت و نقص عضو بیش‌تر باشد. سقف سنی در بیمه‌نامه‌های حوادث انفرادی نیز ۷۵ سال بوده و برای بیمه شدگان بالاتر از ۷۵ سال به ازای هر سال ۱۰% حق بیمه اضافه از بیمه‌شدگان اخذ می‌شود. در این نوع بیمه‌نامه معاینات پزشکی برای بیمه‌شدگان وجود ندارد.

نمایندگی ۶۷۶۱ بیمه ایران با ارسال رایگان بیمه‌نامه در تمام نقاط تهران آماده ارائه خدمات است.

برای تمدید یا آگاهی از قیمت بیمه حوادث با ۷۷۲۸۶۷۴۴ تماس بگیرید. هم‌چنین با تماس با ما می‌توانید تاریخ انقضای بیمه خود را در سامانه ما به ثبت برسانید تا پیش از پایان بیمه به شما اطلاع‌رسانی شود.