بیمه‌های مسوولیت از جمله رشته‌های بیمه‌یی است که به طور مستقیم در تنظیم روابط اجتماعی افراد جامعه، شناخت افراد از حقوق و مسوولیت‌های یکدیگر و تامین امنیت حرفه‌یی مشاغل و فعالیت‌ها تاثیرگذار است.
به‌طور کل اگرچه بیمه مسوولیت تأمینی برای اشخاص ثالث در قبال مخاطرات ناشی از فعالیت و زیست بیمه‌گذار است اما بیمه‌گذار با توجه به جبران خسارت از سوی بیمه‌گر (شرکت بیمه) آرامش و اطمینان خاطری در زمان فعالیت خود کسب خواهد کرد.
با توجه به مسوولیت‌های بی‌شماری که هر یک از ما در قبال سایر افراد جامعه داریم می‌توان تعداد بسیار متنوعی از بیمه‌های مسوولیت را برشمرد اما با توجه به میزان استقبال مردم از انواع نسبتا محدود این نوع بیمه و ناآشنایی با گونه‌های دیگر آن شرکت‌های بیمه نیز به‌طور معمول تعداد اندکی از این پوشش‌ها را به مردم می‌فروشند.
شرکت سهامی بیمه ایران در راستای دستیابی به اهداف یاد شده بیمه‌های مسوولیت را در متنوع‌ترین شکل تهیه و عرضه کرده است. در حال حاضر بیمه‌های مسوولیت بیمه ایران با توسعه فعالیت بخش طرح‌های مخصوص، پیشگام در ارائه انواع طرح‌های نوین بیمه‌یی است و با پرداخت خسارت‌های مختلف به اشخاص زیان‌دیده در بیش‌تر فعالیت‌های اقتصادی، قراردادی، حرفه‌یی و سایر بخش‌هایی که تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می‌شوند در انواع رشته‌های مربوطه موجب حل و فصل اختلافات افراد جامعه با یکدیگر نیز شده است.

حسن و برتری بیمه‌های مسوولیت بیمه ایران ارائه شیوه‌های سهل در نحوه پرداخت خسارت و انجام کارشناسی‌های فنی مربوطه است. برای آشنایی با انواع جدید بیمه‌های مسوولیت شما می‌توانید با ما تماس گرفته و انتظارات و پیشنهادات و درخواست‌های جدید خود را مطرح کرده و مشاوره لازم را اخذ کنید. این نمایندگی می‌تواند پیشنهاد شما را کارشناسی فنی کرده و طرح جدید بیمه مسوولیت را مطابق نیاز شما طراحی کرده و برای پوشش بیمه‌یی آن شرایط لازم و نرخ مربوطه را اعلام کند.