قیمت بیمه ثالث هر سال بر اساس نرخ دیه تعیین و اعلام می‌شود.

کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی و ریلی اعم از این که اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند مکلفند وسائل نقلیه مذکور را در قبال خسارت بدنی و مالی که در اثر حـوادث وسـایل نقـلیه مزبور و یا یـدک و تریلر مـتصل به آن‌ها و یا مـحمولات آن‌ها به اشخاص ثالث وارد می‌شود ، نزد یکی از شـرکت‌های بیـمه که مجـوز فعالیت در این رشته را از بیمه مرکزی ایران داشته باشد، بیمه کنند.

کلیه زیاندیدگان ناشی از وسایل نقلیه موتوری زمینی (اعم از زیان جانی و مالی) خواه اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی (شرکت‌ها) باشند شخص ثالث نامیده می‌شوند. و خسارت‌های مالی وارده به کلیه اموال منقول و غیرمنقول متعلق (تحت مالکیت) اشخاص ثالث جبران می‌شود. هر زیاندیده‌ای که آسیب ببیند چه جانی و چه مالی شخص ثالث است به استثناء راننده مسوول حادثه که به عنوان سرنشین محسوب می‌شود.

  • خسارت مالی: عبارت است از خسارت‌های وارده به کلیه اموال منقول و غیرمنقول متعلق (تحت مالکیت) اشخاص ثالث. هر زیاندیده‌ای که آسیب ببیند چه جانی و چه مالی شخص ثالث است به استثناء راننده مسوول حادثه که شخص ثالث محسوب نمی‌شود.
  • خسارت جانی: منحصراً مربوط به آسیب جانی و صدمات وارده به جسم آدمی است نه موجودات دیگر بلکه فقط انسان. خسارت جانی شامل: دیه جرح + دیه فوت + دیه نقص عضو + هزینه درمان.

 

برای مشاهده نرخ بیمه ثالث انواع خودرو و خرید آنلاین بیمه کلیک کنید

 

 

نمایندگی ۶۷۶۱ بیمه ایران با ارسال رایگان بیمه‌نامه در تمام نقاط تهران آماده ارائه خدمات است.

برای تمدید یا آگاهی از قیمت بیمه خودرو خود با ۷۷۲۸۶۷۴۴ تماس بگیرید. هم‌چنین با تماس با ما می‌توانید تاریخ انقضای بیمه خود را در سامانه ما به ثبت برسانید تا پیش از پایان بیمه به شما اطلاع‌رسانی شود.