تصادف

بیمه بدنه برای خودرو گرانتر از ۲۲۰ میلیون ضروری است

حتما این سوال در ذهن تان ایجاد می شود که چرا؟

چند روز پیش یکی از دوستانم تماس گرفت و ماجرایی را که برایش اتفاق افتاده بود تعریف کرد. شاید برای شما هم اتفاق بیفتد.

دوستم یک پژو ۲۰۰۸ دارد و یک روز که برای کارهای روزمره در سطح شهر تردد می کرده، یک همشهری عزیز یادش می رود ترمز، پدال وسطی است و از پشت …

القصه؛ ۲۰۰۸ حدود ۴۰ میلیون تومان خسارت می خورد و همشهری مقصر ما که از قضا حدود ۵۰ میلیون پوشش برای بیمه خود خریده بود با اطمینان می گوید شرکت بیمه جبران می کند و نگران نباشید.

دوست جان ما به همراه همشهری مقصر به شرکت بیمه مراجعه کرده و تقاضای خسارت می کنند اما کارشناس خسارت شصت مبارک را نشان می دهد و یک چک ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی صادر می کند.

اما جریان چیست؟

بر اساس قوانین من درآوردی بیمه مرکزی خودروهایی که بیش تر از نصف دیه ماهای حرام آن سال ارزش داشته باشند خودرو لوکس حساب می شوند. به عنوان مثال دیه ماه های حرام سال ۹۹، ۴۴۰ میلیون تومان است و به این ترتیب خودرو لوکس خودرویی است که بیش از ۲۲۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد. برای خودروهای لوکس، شرکت های بیمه از هر روشی استفاده میکنند تا خسارت کمتری پرداخت کنند. برخی شرکت ها خسارت اتفاق افتاده را بر اساس قطعه یک خودرو ۲۲۰ میلیونی پرداخت میکنند. مثلا اگر یک خودرو ۲۰۰۸ از ناحیه چراغ عقب خسارت بخورد شرکت بیمه به جای پرداخت قیمت چراغ عقب ۲۰۰۸ به اندازه چراغ عقب یک خودروی ۲۲۰ میلیونی مثل پژو ۲۰۷ خسارت پرداخت میکند.

اینگونه پرداخت خسارت شرکت های بیمه با توجه به دستوالعمل بیمه مرکزی سبب شده که زیاندیدگان مجبور به طرح شکایت در مراجع قضایی شوند تا بتوانند خسارت خود را دریافت کنند از طرف دیگر مقصر حادثه هرچند که پوشش مالی بالاتری را خریداری کرده باشد (مانند همشهری مقصر خودمان که پوشش مالی ۵۰ میلیون خریده بود) قادر به پرداخت خسارت وارده نبودن و در محاکم قضایی با مشکل رو به رو میشوند.

و به این ترتیب اگر شما خودرویی گران تر از ۲۲۰ میلیون تومان دارید بهتر است بیمه بدنه از شرکت های بیمه ای خریداری کنید تا در مواقعی که خسارت نامتعارف اتفاق می افتد دچار دردسر نشوید.

یکی از مزایایی خرید بیمه بدنه این است که اگر شما تصادف کردید و شرکت بیمه از قبول پرداخت خسارت به مبلغ واقعی امتناع کرد، می توانید مابقی خسارت را از محل بیمه بدنه دریافت کنید و نیازی به شکایت در مراجع قضایی نیست.

برای اطلاع از قیمت بیمه بدنه خودروتان با شماره ۷۷۲۸۶۷۴۴ تماس بگیرید. شماره تماس ما در شبکه های اجتماعی ۰۹۳۵۲۱۳۸۳۶۵ است.